Jakie słomki zamiast plastikowych?

Udostępnij
jakie słomki zamiast plastikowych

To pytanie może zadawać sobie teraz coraz więcej osób, nie tylko przedsiębiorców, którzy będą musieli przyjąć „dyrektywę plastikową”, ale także ludzi, którzy lubią napić się dobrego drinka i zaczęli dostrzegać problemy związane z ociepleniem naszej planety.

Nie ma co do tego wątpliwości – musimy zmienić nasze przyzwyczajenia. Problemem pozostaje jednak mała ilość zamienników i produktów, które możemy przyjąć za ekologiczne. Na rynku pojawiają się niestety (albo stety?) produkty z tzw. „ekologicznego plastiku”, jak wygląda jednak proces produkcji takiego materiału i na ile jest to rozwiązanie ekologiczne, tego niestety nie wiemy. Wiemy natomiast, że produkty te nie powstają w sposób naturalny i wyglądają jak plastik, co zupełnie nam się nie podoba. No dobrze…, ale do rzeczy. Miało być przecież o słomkach.

Jeżeli już zdecydujemy się na naturalne słomki, to musimy się zastanowić jakiego rodzaju mają one być. A mianowicie, jednorazowe czy wielorazowe? Można o tym dysktutować starając się wybrać najkorzystniejsze rozwiążanie, jednak naszym zdaniem wszystko zależy w jakim celu słomki te będą wykorzystywane i w jakich ilościach będą zużywane. W naszym sklepie znajdziesz zarówno bambusowe słomki wielorazowe jak i te mniej popularne – jednorazowe.

Oba rodzaje słomek mogą być z powodzeniem używane w restauracjach, pubach, hotelach i innych punktach gastronomicznych. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę potrzeby domowe, pomysł na prezent lub gadżet dla swoich klientów, to w zasadzie jedyną opcją pozostają słomki wielokrotnego użytku.

Jakie słomki znaleźliśmy już na rynku?

Ekologiczne słomki jednorazowe:

 • ze skrobii kukurydzianej,
 • słomiane,
 • z naturalnej pszenicy,
 • z jabłka,
 • ze skrobii ziemniaczanej,
 • z papieru,
 • i oczywiście z bambusa.

Wiele z nich średnio nadawało się do picia, inne można było zjadać, a jeszcze inne szybko rozpuszczały się i miękły. Naszym zdaniem zarówno jakościowo jak i estetycznie najlepiej wypadają jednorazowe słomki z bambusa oraz ze skrobii kukurydzianej.

Ekologiczne słomki wielorazowe:

 • metalowe,
 • bambusowe,
 • szklane,
 • plastikowe.

Tutaj nie mamy żadnych wątpliwości, bambusowa słomka jest po prostu trawą, a jej proces produkcji sprowadza się do pocięcia i wyszlifowania powierzchni. Żaden inny materiał nie jest tak ekologiczny. Dodatkowo słomki bambusowe z grawerem sprawdzają się jako świetny prezent i gadżet. Jeżeli masz wątpliwości czy słomki te będą Ci odpowiadać, to zachęcamy do przeczytania artykułu o rurkach bambusowych.

Ekologia produktu, to oczywiście nie wszystko. Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli szukasz tego typu słomek dla swojego biznesu, to musisz brać pod uwagę także opłacalność takiego rozwiązania. Oczywiście plastikowe słomki są po prostu tańsze i ciężko będzie konkurować z nimi jakimkolwiek innym materiałem. Inne rozwiązania (poza plastikiem) są jednak bardzo zbliżone do siebie cenowo i o decyzji powinna zdecydować jakość słomek oraz charakter miejsca, w którym słomki będą używane.

Staramy się próbować każdego rodzaju rurek jakie tylko napotkamy na swojej drodze. Niektóre rozwiązania bardzo nas zaskakują, inne interesują na tyle, że rozważamy także ich dystrybucje. Chętnie poznamy Twoje doświadczenia ze słomkami wielorazowymi i jednorazowymi.

 • Może próbowałaś/eś słomek, których nie ma w naszym zestawieniu?
 • A może szukasz jeszcze innego rodzaju słomek do picia? 

W każdym wypadku daj nam znać. Zostaw komentarz poniżej lub skorzystaj z naszego formualrza kontaktowego.