TOP 5 – ekologiczne akcesoria do Twojej kuchni

Udostępnij
ekologiczne akcesoria do Twojej kuchni

Otaczamy się coraz większą ilością plastiku w każdym aspekcie naszego życia. Kuchnia nie jest tutaj wyjątkiem. Wiele akcesoriów w naszej kuchni wykonana została z plastiku, a co gorsza, często są to elementy jednorazowego lub kilkurazowego użytku.
Plastikowe opakowania, pojemniki, jednorazowe sztućce czy talerzyki, to wszystko produkowane jest w masowych ilościach. Część ograniczeń będzie nałożona na producentów przez odgórne regulacje, ale to my powinniśmy w głównej mierze zmniejszać ilość zużywanego plastiku.
Bambu.pl jest za ograniczaniem zużywania plastiku, dlatego chcemy zaproponować 5 popularnych rozwiązań, które podobają się nam i mamy nadzieję, że spodobają się także Tobie. Są to rozwiązania, z których sami korzystamy w naszych kuchniach i które sprawiają nam wiele satysfakcji z użytkowania.

 

5 przykładów jak zmienić swoją kuchnię i postawić na ekologię:

 
    • Metalowe pojemniki do przechowywania jedzenia

metalowe pojemniki

Pojemniki przydadzą się na przechowywanie żywności, czy zapakowanie lunchu. Stalowe pojemniki to zdrowy sposób przechowywania żywności oraz mniej plastiku w Twoim domu. Metalowe pojemniki, to gwarancja, że nic się nie rozbije i nie pęknie, dodatkową zaletą jest możliwość mycia ich w zmywarce.

    • Worki lniane na chleb i do przechowywania żywności

woreczki lniane

Jeden z naszych ulubionych produktów. Lniane worki, są w całości uszyte z lnu, a posłużą nam do przechowywania praktycznie wszystkiego. Może to być mąka, przyprawy, suszone grzyby, chleb, owoce, czy warzywa. Worki spowalniają proces suszenia, dzięki czemu żywność będzie świeża na dłużej. Worki mogą służyć także jako worki zapachowe.

    • Kubki bambusowe

kubki bambusowe

Produkt wykonany w całości z łodygi bambusowej, która przechodzi proces obróbki pod wpływem ciepła. Kubki to świetnie prezentujące się rozwiązanie, które może uatrakcyjnić wizerunek Twojej kuchni. Kubki służą nie tylko do picia, ale także do przechowywania sztućców, drobnych przyrządów kuchennych, a także przypraw, herbaty itp. Kubki można myć w zmywarce, należy tylko pamiętać, żeby dobrze je wysuszyć.

    • Bambusowe sztućce

bambusowe sztućce

Prosty design, funkcjonalność i ekologia. Sztućce wykonane z bambusa to bardzo łatwy sposób na zmianę codziennych nawyków. Bambus posiada właściwości antybakteryjne, a do tego sztućce można myć w zmywarce, dlatego nie musimy przejmować się o higienę takiego rozwiązania. Sztućce świetnie wyglądają, a w komplecie z drewnianymi kubkami lub talerzami mogą odmienić nastrój podczas spożywania codziennych posiłków.

    • Słomki bambusowe

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć słomek bambusowych. Słomki świetnie się prezentują, wykonane są w całości z bambusa oraz idealnie nadają się do letnich drinków, owocowych koktajli czy też dla dzieci. Bambusowe rurki to świetny gadżet, a także ozdoba do Twojej ekologicznej kuchni.

słomki bambusowe do kuchni


Jeżeli jesteś zainteresowany/a tymi produktami, to zapraszamy do kontaktu ze sklepem bambu.pl. Popraw wizerunek swojej firmy inwestując w produkty ekologiczne.