Rurki bambusowe – wszystko co musisz wiedzieć

Udostępnij
informacje o rurkach bambusowych

Co zrobić, aby bambusowa rurka była użyteczna jak najdłużej?

Z doświadczenia użytkowników słomek, a także z punktu widzenia samego bambusa, słomka będzie użyteczna tym dłużej, im krócej będzie wilgotna. Co to oznacza?

  • Staraj się wysuszyć słomkę tak szybko, jak to możliwe.
  • Nie zostawiaj słomki w napojach lub w zlewie.
  • Wyciągaj słomki ze zmywarki lub wyparzarki, zaraz po umyciu.
  • Staraj się, aby słomki były suszone na powietrzu w jak najmniej wilgotnych warunkach. Najlepszym rozwiązaniem jest wystawianie jej z powrotem do natury, czyli na wiatr i słońce.

Jak długo bambusowa słomka będzie nadawała się do użycia?

Przy należytym dbaniu o słomkę, będzie ona spełniała swoją funkcję przez minimum rok. W zależności od pielęgnacji może ona jednak wytrzymać znacznie dłużej lub krócej. Jeżeli słomka zacznie się rozwarstwiać lub pękać, to będzie to znak, że trzeba ją wymienić.

Jak czyścić słomki bambusowe?

Naszym zdaniem najlepiej słomkę umyć pod bieżącą wodą wraz z płynem do naczyń. Jeżeli słomek mamy więcej, to najlepszym rozwiązaniem może okazać się zmywarka. Do mycia można wykorzystać także specjalny czyścik, który dokładnie pozbędzie się zabrudzeń, pozostających w środku. Należy pamiętać, że im szybciej po użyciu słomka zostanie wyczyszczona, tym łatwiej będzie ją wyczyścić.

Czy można wyparzać rurki bambusowe?

Jak najbardziej tak! Należy jednak pamiętać, aby po wyparzeniu dopuścić do nich świeże powietrze w celu prawidłowego wyschnięcia.

Jak zadbać o prawidłową higienę słomek?

Coraz częściej spotykamy się z pytaniem, jak na picie z wielorazowej słomki reagują klienci. Jest z tym bardzo różnie, jednak coraz więcej osób przekonuje się do picia z wielorazowych słomek, mając na uwadze, że są one należycie myte, wyparzane, a dodatkowo bardzo ekologiczne. W rzeczywistości sytuacja z rurkami jest bardzo podobna do sztućców, które używane są przez nas wiele razy w podobny sposób. Dodatkowym atutem słomek bambusowych, jest fakt, iż bambus ma właściwości antybakteryjne.

Kto najczęściej używa słomek bambusowych wielorazowych?

Nie ma tutaj konkretnej odpowiedzi. Rurek używają restauracje, puby, hotele, szkoły, punkty obsługi klienta, klienci indywidualni, a także mnóstwo innych podmiotów i firm z każdej branży.

Jak powstają nasze słomki?

Nasze bambusowe słomki wielorazowe powstają w Tajlandii i są wykonane bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Wykonane w sposób naturalny i przez lokalną społeczność, słomki wyróżniają się jakością wykonania i trwałością. Poniżej zamieszczamy galerie z procesu wykonania słomek.