5 Powodów dla których warto wybrać Szczoteczki Bambusowe

Udostępnij
dlaczego warto wybrać szczoteczkę bambusową

Na szczęście, coraz więcej z nas zaczyna zwracać uwagę na ekologie oraz stara się redukować ilość zużywanego codziennie plastiku. Wybieramy wielorazowe opakowania, zabieramy ze sobą worek na zakupy, w barach sięgamy po ekologiczne słomki, a na siłownię bierzemy zakupiony wcześniej bidom wielokrotnego użytku. Jeżeli wszyscy zaczniemy zwracać uwagę na konsekwencje, jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie naszej planety, to świat w szybkim tempie będzie mógł zacząć się regenerować. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to łatwe zadanie.

Jednym z kolejnych kroków, jakie możesz zrobić w celu redukcji plastiku, jest zakup ekologicznej szczoteczki do zębów. Dane z National Geographic mówią, że każdego roku, około 23 miliardów szczoteczek wyrzucanych jest do kosza na śmieci, z czego zdecydowana większość to znane nam bardzo dobrze szczoteczki plastikowe. Większość z tych szczoteczek niestety nie trafia do recyclingu. Zalegają one na wysypiskach śmieci, plażach i oceanach przyczyniając się do zmian w faunie i florze naszej planety.

Biorąc to pod uwagę zastanawiamy się jakich szczoteczek użyć, skoro praktycznie wszystkie te, które znajdujemy w markecie, to szczoteczki plastikowe. Jako rozwiązanie przychodzi bambus. Już teraz na rynku znajdziemy wiele produktów z bambusa, takich jak bambusowe rurki, bambusowe kubeczki, czy też właśnie bambusowe szczoteczki do mycia zębów. Poniżej znajdziesz 4 powody, dla których warto wybrać ekologiczne szczoteczki:

1. Bambusowe szczoteczki do zębów są bardziej ekologiczne

Wydaje się to oczywiste, jednak należy podkreślić, że do produkcji szczoteczki bambusowej wystarczy kawałek łodygi bambusa, natomiast do wyprodukowania szczoteczki plastikowej – ropa naftowa. Podczas wytwarzania standardowej szczoteczki zużywa się mnóstwo energii, a wyrób końcowy ulegnie degradacji dopiero za jakieś… 5000 lat, uwalniając przy tym szkodliwe toksyny do środowiska. Podobnie sytuacja wygląda ze szczoteczką elektryczną, którą co prawda używać będziemy dłużej, natomiast jej produkcja przynosi środowisku jeszcze większe szkody.

Uchwyt szczoteczki bambusowej jest natomiast wykonany w całości z bambusa, który rozłoży się w ciągu kilku dni. Dodatkowo włosie takiej szczoteczki jest wykonane z nylonu-4 pozbawionego szkodliwego BPA, który ulegnie degradacji znacznie szybciej niż standardowe włosie (nylon-6).

2. Bambus jest naturalnie antybakteryjny i zadba o higienę Twojej jamy ustnej

Roślina jaką jest bambus, posiada naturalne właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Dzięki temu rozwój bakterii na szczoteczce jest znacząco ograniczony. Inaczej mówiąc, szczoteczka bambusowa to niemal perfekcyjny produkt do zapewnienia doskonałej czystości podczas mycia zębów.

3. Estetyka i design szczoteczki

szczoteczki do zębów bambusowe w opakowaniuPo pierwsze, wygląd szczoteczki sprawia, że bardzo dobrze prezentuje się w każdej łazience. Można ją także wsadzić do specjalnego naturalnego kubka bambusowego i jeszcze bardziej podkreślić ekologiczny charakter wnętrza. Po drugie coraz częściej słyszymy podczas podróży lub odwiedzin znajomych – „strasznie podoba mi się ta szczoteczka”. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ludzie naprawdę zwracają uwagę na takie drobiazgi, a szczoteczka wykonana z naturalnej łodygi bambusa prezentuje się po prostu świetnie. Jest minimalistyczna, posiada ładne logo i wzbudza zaufanie.

4. Szczoteczki są mobilne i łatwe w przechowywaniu

W porównaniu do szczoteczek elektrycznych i plastikowych, bambusowe produkty są lżejsze, mniejsze i łatwiejsze do przechowywania. Są one dostępne razem z ekologicznym pudełkiem. Można wykorzystać je w podróży i nie trzeba ich ładować. Dodatkowo nawet gdy gdzieś w drodze ją wyrzucimy, to możemy mieć pewność, że nie zaśmiecamy naszego środowiska.

5. Konkurencyjna cena i trwałość

Jeżeli porównamy szczoteczki bambusowe do szczoteczek plastikowych, okazuje się, że cenowo wypadają one bardzo podobnie. Koszty dla środowiska są jednak nieporównywalne. Dodając do tego porównywalną trwałość używania takiej szczoteczki, wybór jest prosty!

W sklepie bambu.pl kupisz szczoteczki bambusowe dostępne w dwóch kolorach włosia w cenie 11.00 zł.

1 thought on “5 Powodów dla których warto wybrać Szczoteczki Bambusowe”

  1. Pingback: Bambusowa szczoteczka, dlaczego warto ją wybrać? - PoprawMy

Comments are closed.