BAMBUSOWE SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW​

O szczoteczkach bambusowych:

 • Możliwość wykonania dowolnego graweru
 • Długość: 210 mm
 • Kolory: czarny, brązowy
 • Włosie: nylonowe, pozbawione szkodliwego BPA, miękkie, biodegradowalne.
 • Rączka wykonana w całości z bambusa.
 • Dokładnie usuwa zanieczyszczenia i osad
 • Naturalnie antybakteryjna
 • W 100% biodegradowalna
 • Certyfikowana

Ze względu na ekologiczność bambusa i jego naturalne właściwości antybakteryjne, szczoteczki bambusowe okazują się znacznie ciekawszym, ładniejszym i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem niż klasyczne szczoteczki plastikowe.

Sami od dłuższego czasu używamy takich szczoteczek i jesteśmy dumni, że znaleźliśmy porównywalny jakościowo produkt, który jest w całości ekologiczny. Czas użyteczności takich szczoteczek nie różni się od tego, który oferują nam zwykłe szczoteczki do zębów. W naszym wypadku dodatkowym atutem jest fakt, że szczoteczka sama w sobie po prostu lepiej prezentuje się w naszych łazienkach. Przekonaj się o zaletach szczoteczki bambusowej i zakup najlepszą w swojej klasie na bambu.pl

Naturalne szczoteczki bambusowe

Dlaczego nasze szczoteczki są ekologiczne?

Produkty sprzedawane przez nas mają cechy charakterystyczne dla produktów ekologicznych. Spośród wielu z nich wymieniamy te, które są według nas najbardziej istotne. 

 • Szczoteczki bambusowe nie oddziałują negatywnie na środowisko po ich zużyciu (jak ma to miejsce w przypadku szczoteczek plastikowych). Są one odpadem w 100% biodegradowalnym (wraz z opakowaniem).
 • Każdy etap procesu wytwarzania szczoteczek jest neutralny dla środowiska, w przeważającej części są to prace ręczne, a zużycie energii podczas etapów mechanicznych jest zminimalizowane.
 • Opakowanie produktów jest ograniczone do minimum, wykorzystujemy tylko opakowania wykonane w całości z kartonu lub papieru.
 • Transport produktów jest zoptymalizowany. Dla ograniczenia kosztów transport produktów od producenta do nas odbywa się tylko dużymi partiami. Natomiast my sami staramy się wyjść z inicjatywą i dostarczać produkty w sposób przyjazny środowisku, dlatego na terenie Krakowa produkty dostarczamy tylko z wykorzystaniem rowerów !
 • Bambus z natury rzeczy ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu wykonanie z niego szczoteczki do zębów jest jeszcze bardziej uproszczone.

Czy szczoteczki bambusowe są dobre jakościowo?

Szczoteczka jest zrobiona z łodygi bambusa. Odpowiednio wyprofilowana i wycięta prezentuje się podobnie do zwyczajnych szczoteczek. Dodatkowo jest bardzo wytrzymała. Jako że jest to szczoteczka bambusowa, pozostawienie jej w kubeczku pełnym wody, może spowodować, że zacznie się rozkładać. Warto więc zwrócić na to uwagę. Z tego też powodu część szczoteczek na rynku proponuje plastikowe wykończenie końcówki szczoteczki. Naszym zdaniem nie jest to jednak ani estetyczne, ani ekologiczne.

Zastanawiasz się nad włosiem? Nie jest ono bambusowe. W zasadzie jest to nie możliwe do wykonania. Włosie jest podobne do tego z normalnych szczoteczek do zębów. Jest jednak w pełni biodegradowalne i pozbawione szkodliwego BPA zawartego w nylonie.

Pudełko bambusowej szczoteczki do zębów

Gdzie kupić szczoteczkę bambusową?

Na rynku możemy znaleźć coraz więcej sklepów oferujących szczoteczki bambusowe. Nawet tak popularna sieć sklepów jak Rossman, w swojej ofercie posiada już szczoteczki wykonane z bambusa. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiele z oferowanych szczoteczek pochodzi z niewiadomego źródła, a ich produkcja może być nadal szkodliwa dla środowiska. My współpracujemy z rodziną z Tajlandii, którą osobiście odwiedziliśmy i wiemy dokładnie w jakich okolicznościach powstają produkowane przez nich wyroby z bambusa. Kupując w naszym sklepie online wspierasz małych przedsiębiorców, którzy biorą pod uwagę dobro naszej planety.