JEDNORAZOWE SŁOMKI BAMBUSOWE

O słomkach:

  • Długość: 210 mm
  • Dostępne średnice: 6 mm, 8 mm
  • Wykonane z bambusa oraz domieszki skrobi kukurydzianej
  • Do jednorazowego użytku
  • Odporne na wysokie temperatury
  • Wytrzymałe i elastyczne
  • Naturalny zapach
  • Nie łamią się
  • W 100% biodegradowalne
  • Certyfikowane przez Agencję Żywności i Leków (FDA)

Szukając alternatywy dla słomek plastikowych, napotkaliśmy wiele ciekawych materiałów, żaden z nich nie oferował jednak takiej jakości wykonania i komfortu picia jak słomki bambusowe.

Jednorazowe słomki (rurki) bambusowe  są jedynym takim produktem na polskim rynku. Sprawdzą się między innymi na imprezach okolicznościowych, weselach oraz domowych przyjęciach. Produkt w szczególności polecamy barom, restauracjom, hotelom oraz firmom cateringowym. 

Paczki słomek jednorazowych

Dlaczego nasze słomki są ekologiczne?

Obecnie poszukuje się wielu materiałów, które mogłyby zastąpić plastik. Są to skrobie z takich produktów jak ziemniaki, kukurydza, ryż, a nawet pszenica. Przy zastąpieniu plastiku popularność zyskały produkty z papieru, szkła, kokosa, a nawet słomy i metalu. Naszym  zdaniem, żaden z tych produktów nie może równać się bambusowi. Dlaczego?

Bambus rośnie w tempie nawet 1 metra dziennie, dzięki czemu uznawany jest za jedną z najszybciej rosnących roślin na ziemi. Do jego wzrostu nie potrzeba żadnych pestycydów ani nawozów.  Potrzebuje on jedynie ciepła i wody! Co więcej, bambus bardzo dobrze pochłania gazy cieplarniane i wytwarza do 35% więcej tlenu niż jego wielkościowe odpowiedniki drzew. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej ekologicznych materiałów jakie znamy, a do tego dostępny na ogromną skalę.

Bambus jest także bardzo wytrzymały oraz ma właściwości antybakteryjne.  Dzięki swoim cechom bambus jest powszechnie używany w budownictwie (domy, mosty, rusztowania), produkcji tekstyliów,  mebli, naczyń, pieluch, kosmetyków oraz wielu akcesoriów. Jak się okazuje, może on być użyty również do produkcji słomek jednorazowych. 

Czy nasze słomki są dobre jakościowo?

Posiadanie bambusa to jedno, a wytworzenie z niego produktu wysokiej jakości, to już nie lada wyzwanie. Aby sprawdzić proces wytwarzania produktów bambusowych, spotkaliśmy się z jednym z naszych dostawców. Już wiemy, że do wytworzenia słomki bambusowej potrzeba sporego doświadczenia oraz odpowiedniej techniki produkcji.

Znamy proces wytwarzania naszych produktów, a dodatkowo cały nasz asortyment sprawdzamy „na własnej skórze” używając go w naszym codziennym życiu. Posiadamy także odpowiednie certyfikaty jakości, które niezbędne są dla produktów mających kontakt z żywnością. Jesteśmy także w stałym kontakcie z naszymi dostawcami i wiemy, w jaki sposób wygląda proces produkcji. Więcej o wytwarzaniu słomek, a także o tym, w jaki sposób przebiega proces ich produkcji, znajdziesz w naszym wpisie na blogu.

Jeżeli zastanawiasz się nad zastąpieniem plastikowych słomek, jednak masz problem ze znalezieniem odpowiedniego materiału, to bambus jest jednym z rozwiązań dla Ciebie. Chętnie wyślemy Ci próbne słomki, abyś sprawdził/a czy materiał odpowiada Tobie i Twoim klientom.

Bambusowe słomki (rurki) jednorazowe

Dlaczego mam zrezygnować z plastiku?

Jeżeli trafiłeś/aś na tę stronę to jest to już sygnał, iż szukasz zamienników plastiku. Najważniejszym powodem dla którego staramy się przekonywać klientów do ekologicznych słomek, jest właśnie ekologia. Zmiany klimatyczne i wszechobecny plastik przyczynia się do degradacji naszego środowiska. Mając to na uwadze, szukamy partnerów, którzy będą tak jak my, propagować ograniczenie plastiku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się  czegoś więcej o zmianach zachodzących w środowisku, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu „Zanieczyszczenie plastikiem zmienia świat”

Dodatkowo należy pamiętać, że już od 2021 roku zacznie obowiązywać zakaz używania plastikowych słomek. Więcej na ten temat dowiesz się w naszym wpisie: „Koniec z plastikiem jednorazowego użytku„. Jeżeli nadal chcesz używać słomek, to musisz znaleźć alternatywę. Bambu.pl oferuje jedną z nich.